• Prerušenie školskej dochádzky

• Školská dochádzka je prerušená do odvolania !

Žiadame preto všetkých žiakov (prípadne rodičov) za účelom ďalšieho vzdelávania o zaslanie svojich kontaktných e-mailových adries na e-mail:

beata.abelovicova@ouihc.sk

Poprosíme uviesť svoje meno, priezvisko, triedu a e-mailový kontakt.

• Prerušenie vyučovania !

•  Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

• Prerušenie výchovno - vzdelávacieho procesu

• Na základe Príkazu  vedúcej odboru školstva 2/2020 (Okresného úradu v Trnave - odboru školstva) o postupoch pri zamedzení šírenia koronavírusu Covid - 19 je prerušené školské vyučovanie -  výchovno-vzdelávací proces pre žiakov vo všetkých organizačných zložkách a súčastiach Spojenej školy Hlohovec v termíne od 11.03. do 13.03.2020. V uvedenom termíne budú žiaci v domácej karanténe.

Tomšíková Zuzana - riaditeľka školy

• 8 dievčat a 4 chlapci predviedli svoje schopnosti v prednese poézie a prózy v školskom kole súťaže "Hollého pamätník". Za pekné výkony patrí všetkým súťažiacim obdiv a poďakovanie.

• V Senici sa uskutočnil už tradičný Deň otvorených dverí, počas ktorého žiaci elokovaných tried našej školy prezentovali svoje učebné odbory.

Ďakujeme návštevu !

• Fašiangový karneval

• Žiaci Praktickej školy a klienti Centra voľného času si pestrými maskami pripomenuli obdobie fašiangových radovánok.

• V piatok 31. januára 2020 sa v našej škole súťažilo. Žiaci Spojenej školy Hlohovec ako i elokovaných tried zo Senice si zmerali svoje sily vo vedomostiach a športovo-zábavných disciplínach. Po zhodnotení výsledkov porotou riaditeľka školy vyhlásila celkové výsledky všetkých súťažiacich tried.

I. miesto - II.C                        II. miesto - I. M                            III. miesto - II.MN + III.M

• Vianočné aranžovanie

• Naši žiaci Odborného učilišťa internátneho a Praktickej školy sa zúčastnili okresnej súťaže vo vianočnom aranžovaní. Výsledkom ich zručnosti bol adventný veniec a vianočný svietnik, ktoré patrili medzi najkrajšie práce.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Počas nášho tradičného "Dňa otvorených dverí" sa mohli všetci návštevníci oboznámiť s našou školou, telocvičňou, športovým areálom, dielňami, internátom, kuchyňou... Zároveň všetci hostia nielen videli remeselnú zručnosť našich žiakov, ale aj ochutnali niektoré výrobky cukrárov a kuchárov.

• Deň bez bariér

• Hovoreným slovom, scénkou, prednesom a spevom sa predstavili naši žiaci Praktickej školy a klienti Centra voľného času na akcii s názvom " DEŇ BEZ BARIÉR ", ktorá sa uskutočnila v športovej hale v Hlohovci.

• Burza práce a informácií v Senici

• V Mestskom kultúrnom stredisku Senica sa uskutočnila Burza práce a informácií spojená s Prezentáciou stredných škôl, realizovaná Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica, na ktorej sa prezentovala aj naša škola prostredníctvom elokovaných tried v Senici.

• Deň študentstva

• Pri príležitosti medzinárodného "Dňa študentstva" sa v elokovanom pracovisku v Senici uskutočnil súťažno-zábavný kvíz.

• Súťaž zručnosti - príprava jedál

• V Námestove sa uskutočnila celoslovenská súťaž zručnosti v učebnom odbore príprava jedál. Našu školu reprezentovali Gabriš Patrik a Váry Ľubomír (III. PJ), ktorí sa umiestnili na peknom 7. mieste z celkového počtu 13 súťažných družstiev.

• Burza práce a informácií

• Beh do kopca

• Pekné výkony podali žiaci našej školy v jesennom " Behu do kopca ", ktorý sa uskutočnil v Zámockej záhrade v Hlohovci. Naši žiaci dosiahli nasledovné umiestnenie:

Kategória 1.-2. ročník

1. miesto - Tomčík Martin (II.MN)   2. miesto - Cabadaj Jozef (I.M)   3. miesto - Matejka Alexander (I.M)

3. miesto - Gabrišová Veronika ( II. PJ )

Kategória 3.- 4. ročník

3. miesto - Kolárik Samuel ( III.M )

• 20 úspešných absolventov III. ročníkov počas troch dní prezentovalo svoje odborné vedomosti a zručnosti vo svojom učebnom odbore a na záver si z rúk pani riaditeľky prevzali výučné listy a vysvedčenia o úspešnom absolvovaní celého štúdia ukončeného záverečnou skúškou.

• Súťaž - varenie gulášu

• Štyri súťažné družstvá zložené zo žiakov a učiteľov našej školy sa v rekreačnej oblasti Šaštín - Stráže (Gazárka) snažili uvariť čo najchutnejší guláš. Všetkým sa to úspešne podarilo, no za najlepší vyhlásila porota guláš, ktorý uvarilo družstvo zo Senice.